Przeczytaj – badania wymazowe w kierunku COVID.

Od 19.10.2020 lekarze rodzinni  mają możliwość kierowania pacjentów na badanie  wymazu w kierunku potwierdzenia infekcji COVID bez konieczności wizyty chorego w przychodni. 

Jak to działa?

  • W trakcie teleporady z lekarzem prowadzącym otrzymujesz 7 cyfrowy kod badania. 
  • Na badanie (wymaz) umawiasz się telefonicznie. Numery telefonów do miejsc pobierania wymazów w szpitalu w Lesznie: 726775771 i w Kościanie: 655125163.
  • Jeśli uzyskasz pozytywny – dodatni wynik badania (badanie wykazuje obecność wirusa Covid), zgłoś teleporadę u lekarza prowadzącego przez stronę internetową przychodni lub telefonicznie.

Prosimy Cię o cierpliwość i wyrozumiałość w kontakcie z nami. Obsługa pacjentów z podejrzeniem i potwierdzoną infekcją COVID w znaczny sposób zwiększyła liczbę porad w naszej przychodni. Z numerów stacjonarnych przychodni w ciągu ostatniego miesiąca odebraliśmy 2596 rozmów. Tylko w ciągu 2 tygodni października nasi lekarze udzielili 328 teleporad chorym w związku z infekcją Covid.

Ogólem w listopadzie udzieliliśmy 4155 porad, w tym  2467 to teleporady, porady w gabinecie, szczepienia i bilanse oraz 1688 wizyt recepturowych ( powtórki leków).

Na ostatni dzień października 68 pacjentów spośród wszystkich osób zapisanych do naszej przychodni pozostaje w izolacji domowej z powodu infekcji COVID. 

Jeszcze raz  zwracamy się z prośbą o stosowanie zasad izolacji społecznej, używania maseczek zasłaniających usta i nos oraz częstej dezynfekcji rąk.